182 kc

Korzyści z integracji w firmie

Integracyjne imprezy sprzyjają nawiązywaniu znajomości i tworzeniu silniejszych więzi między ludźmi. Każdej firmie zależy na zgranym zespole. Poprawia to bowiem zarówno atmosferę, jak i jakość wykonywanej pracy. Lepiej przecież współdziała się z ludźmi których darzy się sympatią, niż z takimi, których się nie lubi lub uważa za niegodnych zaufania.
Dlatego tak często pracodawcy decydują się na firmowe imprezy integracyjne. Jest to już swego rodzaju trend, praktykowany konsekwentnie, bez względu na to, czy zespól jest nowy, czy tez ma za sobą już lata wspólnej pracy. Czasami takie imprezy wiążą się z dłuższym wyjazdem czy nawet szkoleniem. Pracodawca bowiem – szczególnie jeśli firma ma wiele miejsc działalności – ceni sobie nieraz taką sytuację, gdy może wszystkich (a przynajmniej większość) swoich pracowników zebrać w jednym miejscu i omówić sprawy istotne dla firmy lub przeszkolić w określonym zakresie. Wówczas taki wyjazd oprócz odpoczynku i zabawy zapewnia również podniesienie swoich kompetencji, co wielu pracowników bardzo sobie ceni.
Głównym jednak celem firmowych imprez integracyjnych jest po prostu lepsze poznawanie się wzajemne na gruncie niezwiązanym z pełnieniem obowiązków zawodowych, lecz bardziej prywatnym. Sprzyja to nawiązywaniu przyjaźni i budowaniu wzajemnego zaufania, co jest ważne w każdej grupie ludzi powołanej do pełnienia określonych zadań. Pracownicy nie stanowią tutaj żadnego wyjątku. Udana impreza integracyjna może korzystnie wpłynąć na atmosferę w każdej firmie.

182 kc
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Wielkopolsce odbywają się ciekawe imprezy integracyjne dla firm?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Kontakt:
Emailmarcin921(malpa)interia.pl
Tel(031) 351 37 91
MiastoStalowa Wola
Kategorie
Nowe komentarze: